Horikoshi Sensei, Aikido Dostluk Semineri ardında, sevgi ve dostluk bıraktı.

01/04/2011

Aikido Horikoshi sensei semineri 2011 25 -26 –  27  Mart 2011 tarihlerinde yapılan Horikoshi Sensei Aikido Dostluk Semineri’ne Türkiye’nin yanı sıra Japonya, Rusya ve İran’dan katılan Aikidokalar ile toplu halde çalışıldı. Derslerinde kılıç çalışmasına önem veren Horikoshi Sensei, Aikidoda kılıç çalışmasının önemine değindi. Ülkelerinde meydana gelen üç büyük felakete rağmen söz verdikleri için Türkiye’ye gelip bu güzel semineri gerçekleştirdikleri için Horikoshi Sensei ve Arai Sensei ve Yoko Sensei’ye gönülden teşekkür ederim.

info@shibumidojo.com

3 Yorum

 • Banu Toros 04/04/2011, 10:03 am

  Sn. Arai Sensei, Horikoshi Sensei ve Yoko Sensei; yaşadıkları onca olumsuzluklara rağmen herşeyi öylece bırakıp dünyanın bir ucundan Shibumi Dojo’ya gelmekle bizlere öncelikle dostluk ve insana saygı dersi verdiler. Unutulmayacak bir seminer oldu. Kendilerini bu öğretiye adamış kıymetli hocalarla tanışıp çalışma imkanı sağladığınız için teşekkür ederim Ahmet Hocam.

  • Ahmet Kösoğlu 11/04/2011, 10:18 am

   Sevgi, saygı, dostluk ve eğitimden oluşan bu güzel toblo hepimizin başarısıdır. Evet her şeye rağmen oldu bu seminer. Yaşadıkları büyük felaketler verdikleri sözün yanında küçük kaldı ama ders alana verdikleri insanlık dersi büyüktü. Her şeye rağmen ve hep beraber olup Shibumidojo beraberliği ile oluşturduğumuz bu güzellikerin devamını ve Türk Budo’sunun dahada yukarlarda olması için bu birlik ve beraberliğin büyümesini temenni ederim. Daha iyi bir gelecekte sevgi ve saygı ve gercek dostluk duygularını dünyanın her yanındaki insanlarla tekrar yaşamak dileklerimle.

   Sana ve emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim.
   Sevgiler
   Ahmet Kösoğlu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir